procesy riadime pomocou mobilného laboratória on site priamo na lokalite.
Reduktívna dehalogenácia (ClU)
Táto metóda spočíva v degradácii chlórovaných uhľovodíkov pomocou chemickej redukcie s následným odštiepením chloridového aniónu z molekuly. Mediačným faktorom tu môžu byť biologické, chemické, elektrochemické aj radiačné procesy. Prídavkom elektrónov k molekule chlórovaného uhľovodíka dochádza k odštiepeniu halogenidu a jeho súčasnému nahradeniu protónom vodíka (hydrogenolýza). Pri sanácii touto metódou je horninové prostredie dotované elektrónmi pomocou vsakovania činidiel podporujúcich rozvoj
redukčných podmienok (laktáty, nulamocné železo, tiosíran, a iné). Bežnými cieľovými kontaminantmi tejto metódy sú napríklad chlórované odmasťovadlá (PCE, TCE, DCE).
Nano železo
Táto technológia využíva vysoký redukčný potenciál nanočastíc elementárneho (nulamocného) železa, ktoré sa v kontakte s podzemnou vodou okamžite oxiduje. Výsledkom je uvoľnenie veľkého množstva elektrónov a teda razantné zníženie oxidačno redukčného potenciálu prostredia. Metóda sa najčastejšie používa na ťažko odbúrateľné polutanty, ako sú chlórované uhľovodíky (ClU: PCE, TCE, DCE, VC) či polychlórované bifenyly (PCB).